Havalimanı personelinin baktığı boz ayı

1 yıl 3 ay önce - 1 yıl 3 ay önce #1004 Yazan: GeZGiN
Havalimanı personelinin baktığı boz ayı, GeZGiN tarafından oluşturuldu
2016 yılında Rusya’nın Kaluga bölgesinde Orlovka hava üssünde, pilotlar civarda tek başına gezinen yavru bir ayı bulmuşlardı.

Moskova'nın 200 kilometre güney batısında Rusya'nın Kaluga bölgesinde bulunan Oreşkovo havalimanı personeli, kaldıkları evi bir ayı ile paylaşıyor. Üç yaşındaki kahverengi boz ayıya Mansur adını veren personel onu evcil bir hayvan gibi besliyor. Havalimanında görev yapan pek çok teknisyen ve pilot tam üç yıldır Mansur'un bakımı ile ilgileniyor. Ancak onun kafesine girebilen tek kişi pilot Andrei Ivanov.

Kendisini Mansur'un babası olarak gördüğünü söyleyen Ivanov, onu 2016 senesinde Tver bölgesinde tek başına bulmuş. Henüz yavru olan Mansur'un ailesinden hiçbir iz göremeyen Ivanov çareyi küçük yavru ayıyı tehlikelerden korunabileceği bir yer olan tellerle çevrili havalimanı sahasına getirmekte bulmuş.

Mansur'un bakımı için ayda ortalama 500 dolara ihtiyaç duyduklarını belirten Ivanov, Rusya'da havyanseverlerden yardım topladıklarını belirtiyor.

Youtube'da Mansur'un günlük hayatına ilişkin videolar paylaşan ve bu şekilde yardım toplayan Ivanov, aynı zamanda günün 24 saati Mansur'un bulunduğu alanı gösteren online yayın yapıldığını ve Mansur'un binlerce takipçisi olduğunu belirtiyor.

Son üç yılda yardımlarla toplanan para 46 bin doları bulmuş. Mansur şimdiden bölgenin yıldız maskotu haline gelmiş durumda.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.207 saniye