Yeşil Yuva Tabiat Parkı \ Abana

Çok
3 yıl 4 ay önce #769 Yazan: GeZGiN
İl ilçe köy: Kastamonu- Abana İlçesi –Hacıveli Mevkii

Ulaşım bilgileri: Abana-Çatalzeytin devlet karayolu üzerinde bulunan Tabiat Parkı Kastamonu Merkezine 97 km. ve Abana’ya 3 km. uzaklıkta olup asfalt yolla ulaşım sağlanmaktadır. Kastamonu Abana arası otobüs ve minibüs ile ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Tesis bilgileri: Giriş Kontrol, İdare Binası, 2 adet Otopark, 3 adet Çeşme , WC, su deposu, 1 adet çocuk oyun alanı, 2 adet yağmur barınağı, WC -DUŞ, mutfak mevcut durumdadır.

Biyolojik çeşitlikleri:
Flora: Yeşilyuva Tabiat Parkını oluşturan kayın (Fagus orientalis), gürgen (Carpinus betulus), kestane (Castanea sativa) ve meşe türleri (Quercus sp.) ile ibrelilerden Sarıçam (Pinus Silvestris) ve Kızılçam (Pinus brutia) türler arasında sayılabilir.
Fauna: Saha civarında tavşan, kirpi, yaban domuzu, sansar, gelincik, karaca gibi memeli hayvanlara rastlanabilmektedir. Sahada ormana bağlı kuşlar yanında yer yer göçmen kuşlar da görülür.
Memeliler: Karaca, domuz, kurt, tilki, sansar, gelincik, tavşan, sincap
Kuşlar: Çulluk, bıldırcın, kestane kargası, sakarmeke, doğan, baykuş, karga, ağaçkakan, Sürüngenler: Yılan, kaplumbağa, kertenkele

Ziyaretçi yönetimi ile alakalı bilgiler ve ziyaretçilere uyarılar: Denize girilebilir, doğa yürüyüşleri, manzara seyiri, piknik ve çadır kampı yapılabilir. Can güvenliği ve sahanın geleceğe sağlıklı bir şekilde aktarımı için alandaki bilgilendirme ve uyarı levhaları dikkate alınmalıdır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.267 saniye