Uyku tulumunun Bakımı

Çok
8 yıl 1 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #51 Yazan: GeZGiN
Kullanılmadığı zamanlarda tulumunuzu bol ve hava geçirgen bir torbada saklamalı ya da dolabınıza dikine asmalısınız. Tulum asla sıkıştırılmış bir vaziyette ya da nemli olarak saklanmamalıdır. Faaliyet esnasında tulum kendi torbasında saklanmalı ve eğer ıslanma ihtimali varsa ayrıca su geçirmez bir torbaya konulmalıdır.

Yatmadan önce tulum serilmeli ve iyica kabarana kadar silkelenmelidir. Tulum kullanıldıktan sonra nemlenmiş olabileceğinden havalandırılmalı, mümkünse açılıp çadırın üstüne serilmelidir. Tulum torbasına basılırken ise katlayarak sokmak yerine düzensiz bir şekilde sıkıştırılmalıdır. Böylece tulum hep aynı yerlerden katlanmayacağı için dolgu malzemesi de tulumun içinde daha eşit yayılabilecektir.

Tulumunuzun kabarma yeteneğini kaybetmesi genelde pislenmenin bir sonucu olduğundan böyle bir durumda tulumunuzu yıkamanız gerekecektir. Çoğu uyku tulumu çamaşır makinasında yıkanabiliyor olsa da yıkama işlemi ile ilgili üreticinin tavsiyelerini uygulamak en sağlıklı olanıdır. Doğal dolgu malzemesi kullanılmış uyku tulumlarını yıkarken daha özenli olmanız malzemenizin hayatını daha uzatacaktır.
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce Yazan: GeZGiN.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Related topics

Topic subjectRelevanceDate of latest post
Çadır bakımı ve onarımı5.15Çarşamba, 27 Haziran 2012
Kaya Tırmanış Ayakkabılarının Bakımı5.09Salı, 26 Haziran 2012
Doğada Uyku Tulumu ve Mat Seçimi5.09Çarşamba, 27 Haziran 2012
Ayakkabıların bakımı nasıl yapılmalı?5.09Çarşamba, 27 Haziran 2012
Uyku Tulumunda Sıcak Kalmanın Koşulları5.04Salı, 26 Haziran 2012
Sayfa oluşturma süresi: 0.170 saniye