Soru Faturasız ev, 'Güneşev'

6 yıl 7 ay önce - 1 yıl 11 ay önce #410 Yazan: GeZGiN

 • Yönetici
 • Yönetici

 • İletiler: 839
 • Alınan teşekkürler: 18

 • Cinsiyet: Erkek
 • Doğum günü: 26 Ara 1972
 • Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirlen "Güneşev projesi" çevreyle dost bir şekilde yaşamanın mümkün olduğunu gözler önüne seriyor...  Antalya'da yaklaşık 11 bin metrekarelik alana kurulan Güneşev'de güneş ve rüzgâr enerjisi kullanılıyor. Karbon salınımı yok, fatura yok!

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın bu projenin önemine şu sözlerle dikkat çekiyor: “Türkiye’de güneş enerjisi ve temiz enerji konusunda öncü olma için yola çıktık. Amacım güneş tarlaları kurarak, güneş parkları açarak, güneşten nasıl enerji elde edildiğini Antalya ve türkiye’ye göstermek üstelik Antalya Büyükşehir Belediyesi güneş enerjisi konusunda bir hayli iddialı... Yenilenebilir enerj ile ilgili başka projelerde yolda. Antalya’dan bir de hükümete çağrı da bulunmak istiyorum süspansiyonu arttırın. Türkiye'nin nükleer enerjiye ihtiyacı yok ama enerjiye ihtiyacı var kıyamete kadar sürecek olan güneşten alabiliriz. Antalyanın batı bölgesinde ki dağların platoların bu yönde çok ışınım değeri var. Almanya’nın 2 katı kadar “

  Temiz Enerji Projeleri koordinatörü Engin Erarslan ise şunları söylüyor: "10 dönümlü arazi üzerine kurulmuş güneş evde halk yerli yabancı turistler öğrenciler, dernekler güneş enerjisinden elektrik üretimden bilgiler almakta eğitim merkezi. Sera var toprak kullanmadan domates yetiştiriyoruz.”

  Kaynak : www.ntv.com.tr/turkiye/faturasiz-ev-gune...rO9p1s00qxldsxgcaojQ
  Ek Dosyalar:
  Son Düzenleme: 1 yıl 11 ay önce Yazan: GeZGiN.

  Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

  Sayfa oluşturma süresi: 0.178 saniye