Derelerimiz Çöp Tehditi Altında

Çok
5 yıl 8 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #458 Yazan: GeZGiN
Derelerimiz Çöp Tehditi Altında, GeZGiN tarafından oluşturuldu
Karadeniz mavisiyle, yeşiliyle, deniziyle, yaylasıyla bir cennettir diyoruz ya… İşte o cenneti yine kendi elimizle yok etmeye doğru gidiyoruz.En büyük sorun çöp, veya, en büyük sorun, insanların bilgisizliği, ya da insanların ilgisizliği…

Güzelim köylerimizi, derelerimizi çöpler tehdit ediyor. Her vadide bulunan akarsularımızda göze çarpan bu sorunlar Tirebolu-Görele sınırını oluşturan Çömlekçi Deresinde de ciddi tehditler oluşturuyor.
Duyarlı Işıklı Köyü tarafından çöplerin derelere atılmaması ve zararlarını içeren panolar yaptırılıp köyün merkezi yerlerine asılmasına rağmen vatandaşlar tarafından pek dikkate alınmadığı gözlemlenmektedir.

O çöpleri yine bizler atıyoruz o derelere. , Bozulmamış doğal güzelliği ile bilinen kırsal alanlarımız derelerimiz ve küçük akarsularımız (obuzlarımız) çöplük olarak kullanılıyor.

Belki de birçoğumuzun yüzmeyi öğrendiği derelerimize artık girilmez oldu. Yerleşim birimlerinin foseptik atıkları ve derelere atılan çöpler su da yaşayan canlıları tehdit ettiği kadar, yüzmek için dereye girenleri de tehdit ediyor.Soruna duyarlı yöre halkı çöp atanları sürekli uyardıklarını ancak başarılı olamadıklarını dile getirerek, Kaymakamlık, İl Sağlık ve İl Çevre Müdürlüklerinin devreye girerek bu konuda çözüm üretmesini istediler.Haber: Yahya İPEK
Fotoğraflar: Ali ÜNAL

Kaynak : www.gorelehaber.com/haber/haber_detay.asp?haberID=6049
Ek Dosyalar:
Son Düzenleme: 1 yıl 6 ay önce Düzenleyen:GeZGiN

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 1.000 saniye