'Ağaç kesme fidan dik' kampanyası

Çok
4 yıl 11 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #590 Yazan: GeZGiN
'Ağaç kesme fidan dik' kampanyası, GeZGiN tarafından oluşturuldu
Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü, "Ağaç keserek değil, fidan dikerek geçireceğimiz bir yıl dileğiyle" sloganıyla 5 bin fidan dağıttı . .


Benzer bir kampanya başlatan Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, halka bedava fidan dağıtmaya başladı (AA).

Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Balıkesir'in orman varlığı açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Özellikle yılbaşı kutlamaları çerçevesinde bu dönemde ormanlık alanlardan yetişmiş çam ağaçlarının kesilebildiğini ifade eden Yalçın, bunun önlenmesi amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığının "Ağaç kesme fidan dik" kampanyası başlattığını anlattı.

Kampanya çerçevesinde müdürlük olarak "Ağaç keserek değil, fidan dikerek geçireceğimiz bir yıl dileğiyle" sloganıyla kent merkezindeki iki noktada vatandaşlara 5 bin fidanı ücretsiz dağıttıklarını dile getiren Yalçın, "Fıstık çamı, ıhlamur, akasya, sedir ve dişbudak cinslerindeki fidanlarımıza talep büyük oldu. Dağıtıma başlamamızdan kısa süre sonra fidanlar tükendi. Birbirleriyle yarışan vatandaşlar birden fazla fidan almaya çalıştı" dedi.

Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri ise kampanya kapsamında bütün bölge müdürlüklerinin, yılbaşı için kaçak ağaç kesimini önlemek amacıyla ücretsiz fidan dağıtımı yaptığını bildirdi.

Genç ağaçların yılbaşı süsü olmaması için halk arasında duyarlılığı hedefleyen kampanyada bölge müdürlüklerinin kendi programları kapsamında fidan dağıtacağını vurgulayan yetkililer, yılbaşı için çam ağacı isteyenlerin fidanlıklardan uygun fiyata temin edebileceğini kaydetti.

Kaynak : www.ntvmsnbc.com/id/25488997/
Ek Dosyalar:
Son Düzenleme: 1 yıl 6 ay önce Düzenleyen:GeZGiN

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.393 saniye