Bermuda Şeytan Üçgeni Yine İş Başında

Çok
5 yıl 4 ay önce #758 Yazan: GeZGiN
Bermuda Şeytan Üçgeni Yine İş Başında, GeZGiN tarafından oluşturuldu


Bermuda Şeytan Üçgeni tabirini duymayanınız var ise, haritada görüldüğü üzere Bermuda, Puerto Rico ve Florida arasında kalan ve kabaca bir üçgen diyebileceğimiz alana verilen isim.

17 Mayıs 2017 tarihinde Puerto Rico’dan Florida’ya doğru yola çıkan 4 kişilik bir aile, uçakları ile bu bölge üzerinden uçarken bir anda radardan kayboldular ve bir gün sonra, büyük ihtimalle onların uçağına ait olduğu düşünülen kaza kalıntılarına Eleuthera’nın 24 deniz mili açığında rastlandı. Bu haber, Bermuda Şeytan Üçgeni’nin aldıkları listesine yeni bir çentik ekledi.

Bu ismi ve aslında bölge ile ilgili ilk detayları veren kişi, Christopher Colombus. Buradan geçtiği sırada, gemisinin pusulasının çalışmadığını ve havada ateş topu gördüğünü geminin seyir defterine not almış.

Aslında Bermuda Şeytan Üçgeni, sadece üçgen içerisinde geçerli bir kayıp listesine sahip değil. Bu üçgenin dışında da kayıplar yaşanmış. Üçgen de küçük bir üçgen değil. Yaklaşık 500,000 deniz mil kare bir alan içeriyor. Her yıl ortalama 4 uçak ile 20 kadar yat, bu bölgede kayboluyor ve büyük çoğunluğunun izine rastlanmıyor. Bu listenin içerisinde Amerikan Hava ve Deniz Kuvvetlerine ait birlikler de girince araştırma ve merak gittikçe artmış. Günümüzde bunu UFO ve uzaylılardan, kayıp kıta Atlantis’e kadar bağlayanlar olsa da, bilimsel bakanlar daha fazla.
Ek dosyalar:

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.185 saniye